K9023
New product
NR MOSS RUBBER SEAL PROFILE 25x50mm
INTENDED FOR VACUUM GRIPPING APPLICATIONS
2 FACES WITH ROUGH SKIN
2 FACES WITHOUT SKIN
DENSITY 0,7/0,8 Gr/cm3
HARDNESS 15+/-5 Shore A
OIL RESISTANT
ROLL OF 10 METRES
COLOR GREY
| Category | Molded |
| Material | Natural Rubber |
| Application | Concrete |
| Height | 25 mm |
| Width | 50 mm |
| Weight per m | 0,66 kg |
| Packaging | Sale per 10ml |
| Color | Grey |
| Subcategory | 2 crusty sides |