K9000
New product
REFERENCE MANUFACTURER:
DEVO-Tech : 440102
ACIMEX : 16061
GASKET SEAL WITH SLOT 50x50 mm MOOS CAOUTCHOUC NATURAL.
VACUUM PLATE GASKET SEAL FOR CONCRETE AND PIPE APPLICATION.
DENSITY 350kg/m3 +/-50
MASSE 1,3 KG PER METRE
SALE PER 25 ml
16061
REFERENCE MANUFACTURER:
DEVO-Tech : 440102
ACIMEX : 16061
ORIGINAL ACIMEX PRODUCT SINCE 40 YEARS
| Category | Molded |
| Material | Natural Rubber |
| Application | Concrete |
| Density | 350 (+/-50) |
| Height | 50 mm |
| Width | 50 mm |
| Weight per m | 1.5 kg |
| Packaging | Sale per 25ml |
| Color | Black |
| Subcategory | With slot |