K9009
New product
50x50mm NATURAL RUBBER SEAL, THROUGH AN EXTRA STRONG 3 MM CENTRAL GLUE FOR VACUUM HANDLING APPLICATION.
RUBBER GASKETS, CELLULAR DENSITY 300/450
SALE PER 25 ml
GREY COLOR
2 FACES WITH ROUGH SKIN.
2 FACES WITHOUT SKIN
1 CENTRAL GLUE COVER 3MM COLOR BLACK, UNGLUE, TEAR-PROOF.
| Category | Molded |
| Material | Natural Rubber |
| Application | Concrete |
| Density | 350 (+/-50) |
| Height | 50 mm |
| Width | 50 mm |
| Weight per m | 1,5 kg |
| Packaging | Sale per 25ml |
| Color | Grey |
| Subcategory | 2 crusty sides |