K9010
New product
RUBBER SEAL PROFILE 60x50mm, NATURAL RUBBER, PAD SEALING RING FOR VACUUM APPLICATIONS.
RUBBER GASKETS, CELLULAR DENSITY 300/450
SALE PER 10 ml
GREY COLOR
2 FACES WITH ROUGH SKIN.
2 FACES WITHOUT SKIN
1 GLUE COVER 3MM COLOR BLACK, UNGLUED, TEAR-PROOF.
| Category | Molded |
| Material | Natural Rubber |
| Application | Concrete |
| Density | 350 (+/-50) |
| Height | 60 mm |
| Width | 50 mm |
| Weight per m | 1,7 kg |
| Packaging | Sale per 10ml |
| Color | Grey |
| Subcategory | 2 crusty sides |